•  www یا بدون www 

آدرس سایت بهتر است با www یا بدون www باشد؟

 www یا بدون www 

در هنگام راه‌اندازی یک سایت جدید در ابتدا توجه به آدرس سایت و وجود www در ابتدای آن بی‌اهمیت به نظر می‌رسد. ولی در ادامه این مقاله با اهمیت توجه به حضور www در ابتدای سایت آشنا می‌شوید. مسئله استفاده از www یا عدم استفاده از آن برای یک وب‌سایت بسیار مهم است. در ابتدا بهتر است با مفهوم کلی ازwww آشنا شوید. در واقع www مخفف عبارت World Wide Web است که به معنی وب جهان‌گستر می‌باشد.

آشنایی با تاثیر حضور www در سئوی سایت

آدرس سایت بهتر است با www باشد یا بدون آن؟

در ابتدا توجه به این نکته ضروری است که در صورت داشتن سایتی با کسب و کار کوچک این مسئله اهمیت زیادی ندارد که سایت شما دارای www و یا بدون آن باشد. در استفاده ازwww در ابتدای سایت و یا عدم استفاده از آن تفاوت فنی وجود دارد که در ادامه بررسی می‌شود. استفاده از این عبارت در ابتدای سایت‌ها در گذشته به دلیل توافق سازمان‌هایی که خدمات مختلفی را در حوزه وب ارائه می‌کردند رواج داشت. در حقیقت از نظر فنی حضور و یا عدم حضور این عبارت در آدرس سایت فرقی نمی‌کند. موتورهای جستجو هر دو حالت را بررسی کرده و از نظر گوگل هردوی این حالت‌ها تایید شده است. گوگل در رابطه با استفاده ازwww اعلام کرده است که اولویت استفاده از این عبارت کاملا بستگی به سلیقه فردی دارد و انتخاب هریک از عبارات مزایایی نسبت به دیگری ندارد.

عدم تاثیر حضور www در url سایت

تاثیر حضور www در سئوی سایت

باید بدانید که از نظر سئو حضور و یا عدم حضور www در ابتدای سایت هیچ فرقی ندارد. فقط مطابق با رواج گذشته بسیاری از کاربران عادت دارند ازwww در ابتدای سایت خود استفاده کنند. این طرز فکر از نظر گوگل بی‌اساس است و استفاده از آن یا عدم استفاده از آن در سئوی سایت هیچ تاثیری ندارد. هر دو دامنه چه باwww و چه بدون آن دارای اهمیت یکسانی هستند و هر دوی این دامنه‌ها توسط موتور جستجوی گوگل ایندکس می‌شوند.

توصیه می‌شود که در ابتدای کار راه‌اندازی سایت خود مشخص کنید که ازwww استفاده می‌کنید یا خیر؟ در صورتی که این مسئله را در ابتدا مشخص نکنید ممکن است باعث تاثیر منفی روی سایت شما شده و سئوی آن را کاهش دهد. در نتیجه در حالت کلی این موضوع در بهینه‌سازی سئوی سایت هیچ تاثیری ندارد. در صورتی که ازwww در ابتدای آدرس سایت خود استفاده نکنید دامنه کوتاه‌تر و بهتری دارید. همچنین این دامنه کوتاه دارای جذابیت بیشتر بوده و از دید کاربران خواناتر و بهتر است.

 

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس بیتا دانش‌پرور

2020-12-25T17:19:58+03:30

ثبت ديدگاه