• سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری و تکنیک‌های آن‌ها

سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری چه هستند؟ تکنیک‌های مرتبط با این دو نوع سئو چیست؟ برای داشتن سایتی سالم از نظر سئو چه باید بکنیم؟ سئو کلاه سفید و سئو کلاه خاکستری چه زمانی استفاده می‌شوند؟ اگر هدف شما گرفتن جایگاه درست در نتایج گوگل است و از اهداف گوگل که برای کاربران خود است دور شده­اید، مانند گوگل نیازها و رضایت کاربر را در الویت قرار دهید تا به نتیجه برسید. در واقع سئو کلاه سفید زمانی اتفاق می­افتد که هدف شما با گوگل یکی می­شود. تمام کاری که باید انجام داد این است که بهترین نتیجه را برای کاربران خود فراهم کنید.سئو کلاه سفید یکی از مهم­ترین بخش بهینه سازی و سئو سایت است. اگر از تکنیک­های کلاه سفید به درستی در روند فعالیت­های خود استفاده کنید، صد در صد می­توانید کسب­وکارهای خود را رونق ببخشید.

سئو کلاه خاکستری تکنیکی بین سیاه و سفید نیست. اگر تکنیک­های بهینه سازی خاکستری را گوگل متوجه شود باعث جریمه می­شود. اما اگر به درستی استفاده شود، می­تواند به افزایش رتبه سایت منجر شود. تکنیک­های کلاه سفید و خاکستری را بررسی کرده و راجع اهمیت این کلاه­ها صحبت خواهیم کرد.

سئو کلاه سفید وخاکستری

باید ماهیت سئوکلاه سفید را بدانید زیرا برای مراحل بعدی بسیار اهمیت دارد. بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید با استفاده از فعالیت­هایی که از روش­های قانونی استفاده می­کنند گفته می­شود. این کار مناسب­ترین گزینه برای کسب رنک برتر طبق الگوریتم گوگل است. در واقع بدون این­که قوانینی را زیر پا بگذارد می­تواند سایت شما را به صفحات اول نتایج گوگل می­رساند.

اما تعریف سئو کلاه خاکستری سخت است. اگر تکنیک­های سئو کلاه خاکستری توسط شخص حرفه­ای مورد استفاده قرار بگیرد می­تواند موثر باشد. این را هم بدانید که با استفاده از این تکنیک­ها، در لبه آتش وتیغ راه می­روید. زیرا یک اشتباه کوچک شما را در آتش می­اندازد. به همین دلیل از تکنیک­ها نمی­توان خیلی مطمئن بود زیرا تکنیک­های کلاه خاکستری خیلی به کلاه سیاه نزدیک است. اما اگر بتوانید به درستی استفاده کنید برای افزایش رتبه وب سایت موثر است.

اهمیت بهینه سازی سایت با کلاه سفید

پیاده سازی تکنیک­های سئو کلاه سیاه ریسک بالایی دارد، حتی اگر در کار خود حرفه­ای باشید باید از استراتژی­های مناسب در کار خود استفاده کنید. در گذشته صاحبان سایت استفاده از کلاه سفید را مناسب نمی­دانستند زیرا زمان زیادی لازم بود تا به نتیجه دلخواه خود برسند. اما امروزه می­توانید از روش­های استفاده کنید تا سرعت کار بالاتر رفته و دیگر به کلاه سیاه نیاز ندارید.

مزیت کلاه سفید نسبت به کلاه سیاه این است که رتبه سایت شما تضمین می­شود و موتورهای جستجو راحت­تر می­توانند ترفندهای کلاه سیاه را شناسایی کنند. حال که متوجه اهمیت سئو کلاه سفید شده­اید باید بهترین روش­هایی که در این زمینه وجود دارد را استفاده کنید. ما این تکنیک­ها را برای شما معرفی کرده­ایم و مورد بررسی قرار داده­ایم:

تکنیک های برتر سئو کلاه سفید

نکته قابل توجه این است که باید بدانید هر کدام از تکنیک­های کلاه سفید دقیقا چه کاری انجام می­دهد و در کنار هم چگونه قابل استفاده هستند تا رنک سایت افزایش پیدا کند.

الویت بندی کیفیت محتوا

محتوا مهم­ترین بخش سئو سایت به شمار می­رود. برای موتورهای جستجو مثل گوگل بسیار اهمیت دارد که سایت دارای محتوای با کیفیتی باشد تا بتواند به نیازهای کاربر پاسخ دهد. اهمیت محتوا در سیستم رتبه بندی در حال افزایش است.

تولید محتوایی که با ارزش باشد، نیاز دارد اصوال آموزش تولید محتوا را به کار گیرد. بله ساده نیست و نیاز به تلاش بسیار دارد. گوگل فاکتورهای زیر را مورد بررسی قرار می­دهد:

  • طول متن
  • عنوان مقاله
  • توزیع کلمات
  • لینک های داخلی
  • قدمت محتوا

برای گوگل بسیار مهم است که اطلاعات شما حداقل در حد 1000 کلمه باشد زیرا برای این محتوا ارزش قائل است. اگر بتوانید محتوایی جذاب تولید کنید قطعا در جذب لینک به سایت کمک زیادی خواهید کرد. بنابراین تمرکز خود را بر محتوایی بگذارید که در این زمان ارتباط خوبی برقرار کند. محتوا هم ممکن است خیلی طول بکشد تا رتبه خوبی بگیرد.

رضایت کاربر

رضایت کاربر هدف اصلی شما باشد زیرا گوگل تمام این سختگیری­ها را در رتبه بندی به کار گرفته تا بتواند بهترین نتیجه را برای کاربران به نمایش بگذارد.

باید بدانید کاربر به چه علت به سایت شما می­آید و دوست دارند چه مطالبی را ببینند. می­توانید عملکرد خود را مطابق هدف کاربر قرار دهید تا رتبه سایت را در گوگل بالا ببرید.

پیاده سازی استراتژی های سئو محلی

با بررسی­ تکنیک­های کلاه سفید متوجه می­شویم که چرا صاحبان وب سایت­ها و کسب­وکارهاهی اینترنتی سئو محلس می­تواند اعتبار را تقویت کند. گوگل اعلام کرده ؛ حدود 82% از خرید مشتریان در اینترنت  با استفاده از بخش فروشگاهی نزدیک کاربر انجام می­شود.

اگر در گوگل در مورد فروش جستجو کنید لیستی از فروشگاه­های نزدیک شما برایتان نمایش داده می­شود. حالا اگر بتوانید برند خود را در این قسمت ثبت کنید نیاز دارید روش­های بهبود سئو محلی سایت خود را انجام دهید.

اولویت تجربه کاربری

گوگل با استفاده از فاکتورهای بسیار زیادی که دارد به راحتی تشخیص می­دهد که یک وب سایت تا چه حدی توانسته به تجربه کاربر اضافه کند این تکنیک بخش مهمی از آموزش بهینه سازی سایت به صورت کلاه سفید است.

گذشته، پرش سایت مشخص می­کرد که یک سایت تجربه کاربری خوبی به­وجود آورده یا نه، و آن را در الویت­های خود قرار نمی­داد. البته نرخ پرش شاخص دقیقی برای سنجش تجربه کاربری نیست، بنابراین تحلیلی در این زمینه نمی­شود انجام داد.

افزایش کیفیت لینک سازی

لینک­سازی یکی از ابزاررهای مهم سئو است. در تمامی تکنیک­ها، لینک سازی یک ابزار کاربردی برای بهبود رتبه سایت است که بسیار اهمیت دارد. با یک بررسی ساده در آخرین صفحات متوجه می­شوید که صفحاات نتوانسته­اند رنک خوبی دریافت کنند، یا از لینک­ها در استراتژی بهینه سازی یاست استفاده نکرده­اند.

ویژگی لینک این است که می­تواند در استراتژی سئو کلاه سیاه نقش داشته باشد و هم در سئو کلاه سفید به آن توجه زیادی می­شود. کلاه سفید هم تمام تلاش خود را می­کند تا لینک­هایی برای سایت شما ایجاد کند که بیشترین ارزش را داشته باشد. تنها مسئله مهمی که باید بگویم این است که سعی کنید لینک سازی صفحه خود را به سمت اصول کلاه سفید پیش ببرید.

موفقیت تضمینی با کلاه سفید

یکی از بهترین اثرات استفاده از نکات اموزشی سئو کلاه سفید این است که آینده وب شما 100% تضمین خواهد بود. تکنیک­های سئو کلاه سیاه بالاخره توسط موتور جستجو گوگل شناخته می­شود و دیگر جای پیشرفتی نخواهد داشت.

حتی ممکن است گوگل متوجه نشود که شما از تکنیک کلاه سیاه استفاده می­کنید ولی جلوی عملکردهای کلاه سیاه را بگیرد. به همین دلیل اگر صفحه سایتی را بدون هیچ دلیلی در رنک­های برتر جریمه کرد تعجب نکنید.  حال به سئو کلاه خاکستری می­پردازیم که مابین کلاه سفید و سیاه قرار گرفته همراه ما باشید.

سئو کلاه خاکستری

سئو کلاه خاکستری دقیقا بین کلاه سفید و سیاه قرار گرفته است. در این سئو از تکنیک­های کلاه سفید سیاه استفاده می­شود. اما گاهی اوقات که تکنیک­های کلاه سفید خیلی زمان­بر می­شود با کمی شیطنت از می­رویم سمت کلاه سیاه، اما با حساسیت در اجرا و استفاده از تکنیک­ها نمی­گذاریم گوگل متوجه این تقلب ما بشود.

گاهی اوقات که کاربران سایت می­خواهند شناخته شوند و لینک دریافت کنند باید موهایشان هم­رنگ دندان­هایشان شود. پس گاهی بیخیال کلاه سفید می­شویم. اگر هم مانند کلاه سیاه به سراغ سایت­های وب برویم و پول پرداخت کنیم تا لینک خارجی بخریم آنوقت گوگل با الگوریتم­هایی که دارد متوجه تقلب شما می­شود و الگوریتم پنگوئن سایت شما را پنالتی می­­کند.

راه کار چیست؟

راه کار همان سئو کلاه خاکستری است که به سراغ تکنیک­های آن می­رویم. گاهی اوقات تعدادی لینک  از سایت­های مختلف می­خریم و آرام از فرآیند لینک بیلدینگ سایت را جلو می­بریم که گوگل متوجه تقلب نمی­شود و فکر می­کند از کلاه سفید استفاده می­کنید. و فکر می­کند کیفیت مطالبم بالاست و بمن لینک داده­اند و رتبه­ام افزایش می­یابد.

فکر می­کنم متوجه سئو کلاه خاکستری شده­اید در ادامه با تکنیک­های آن آشنا می­شویم:

تکنیک های کلاه خاکستری

قبل از توضیح تکنیک­ها چند نکته را باید بگویم. بدون داشتن دانش قبلی به هیچ وجه سراغ این تکنیک­ها نروید. خیلی از تکنیک­های گفته شده نیاز به دانش تخصصی دارد و اجرای آن­ها بدون دانش باعث جریمه سایت شما می­شود.

1.      آپدیت صفحات

یکی از تکنیک­های کلاه سفید آپدیت محتوای سایت است. کلا گوگل وب سایت­هایی را که دائم محتوای خود را به­روز می­کنند بسیار علاقه نشان می­دهد.

حالا شما در یک تکنیک سئو خاکستری، سایت خود را مجدد طراحی کنید. دراین حالت چون در کدهای برنامه نویسی سایت تغییر به­وجود می­آید، گوگل هم فکر می­کند محتوای سایت خود را آپدیت کرده­اید و اعتبارتان را زیاد می­کند.

2.      خرید دامنه منقضی شده

این تکنیک مدت زیادی است که در وب استفاده می­شود و گوگل هم کم­کم آن را شناسایی می­کند. اما باز هم بازخوردهای خوبی از خود نشان می­دهد.

در این تکنیک باید دنبال دامنه­های منقضی شده باشید. مثلا سایتی پزشکی که فعالیت خود را تمام کرده و صاحبانش بیخیال فعالیت در آن دامنه شده­اند. حال شما این دامنه را خرید کنید و روی سایت بارگذاری کنید.

دامنه شما بخاطر چندسال فعالیت پزشکی که داشته امتیاز سئو  بالایی دارد؛ پس می­توانید از این فرصت استفاده کنید و و این دامنه را برای وب سایت مورد نظر خود لینک سازی کنید. البته جند نکته وجود دارد:

  • نکته: دامنه خریداری شده اعتبار بالایی دارد. اگر این دامنه نرخ اسپم بالا و دامین کمی داشته باشد استفاده از آن برای ساخت لینک بازخورد منفی خواهد داشت.
  • نکته 2: برای بررسی دامنه ir منقضی شده سراغ وب سایت ir بروید.
  • نکته 3: فرآیند لینکسازی خارجی موضوعی مهم و تاثیر گذار است که می­تواند بسیار خطرناک هم باشد.

3.      کامنت مارکتینگ

زمانی که در یک صفحه از سایت شما مخاطبان زیادی نظر بدهند، گوگل متوجه مطالب مفید شما می­شود و به شدت مورد توجه قرار می­گیرید. منفی یا مثبت بودن نظرات مهم نیست. گوگل محتواهایی که باعث به حرف آمدن و تعامل کاربر شود را خیلی دوست دارد.

البته تولید محتوای با کیفیت و ترغیب شدن مخاطب با ارسال کامنت، در اصل یک تکنیک کلاه سفید است. اما در روش کلاه خاکستری باید از دوستان و آشنایان خود بخواهید تا برایتان کامنت بگذارند. البته این کار را عادی انجام دهید، در غیر این­صورت الگوریتم­های گوگل متوجه تقلبی بودن این فعالیت می­شوند.

معرفی توسط اینفلوئنسرها

شما می­توانید از اینفلوئنسرها بخواهید که در شبکه­های اجتماعی به معرفی شما بپردازند و به شما لینک بدهند. مثلا تکنیک «صفحه را بکش بالا» در استوری اینستاگرام یک روش لینک دادن به صفحه است.

نکته: اغلب بعد از شنیدن واژه شبکه اجتماعی، ذهن همه کاربران به سمت اینستاگرام می­رود. اما شبکه اجتماعی اینستاگرام کمترین اثر را بر سئو سایت دارد. در حال حاضر بهترین شبکه­ها لینکدینف توییتر، فیسبوک هستند.

توسط |2021-01-19T00:56:51+03:30مارس 22nd, 2021|سئو|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه