• Slug چیست؟

Slug چیست؟ چطور می­ توان آن را بهینه کرد؟

Slug چیست؟

مقاله امروز تحت عنوان slug چیست و در مورد بهینه سازی آن توضیحاتی خواهیم داد. اسلاگ در واقع یک بخش از آدرس اینترنت است که در لینک صفحه مورد نظر شما آمده است. این­که چطور می­توانید آن را بهینه کنید و اطلاعات  بیشتری به دست بیاورید و با آن آشنا شوید، تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

در واقع باید گفت slug بخش اصلی آدرس است که پس از نام دامنه سایت شما می­آید. در وردپرس به نام “نامک” شناخته می­شود. در وردپرس slug قسمتی از لینک است که می­توان در صفحه ویرایش نوشته و ویرایش کنید. هر یک از صفحات سایت دارای یک آدرس مخصوص خودش است که وقتی وارد می­کنیم به صفحه مورد نظر انتقال می­یابد. همان­طور که ابتدا گفتیم از بخش­های مختلفی تشکیل شده است که بخش اول آن را دامنه تشکیل می­دهد و  بخش­های دیگر url رازیر مجموعه  دامنه تشکیل می­دهد.

مزیت slug یا همان نامک  برای سئو سایت شما این است که بتوانید رتبه سئو را تغییر دهید. و مزیت دیگری که اسلاگ دارد این است که گوگل متوجه می­‌شود صفحه شما در مورد چه چیزی است، در واقع از طریق همین نامک صفحه شما یا نوشته شما می­‌باشد. شما برای یک مقاله ده­ها نامک می­بینید که هر کدام به یک محتوا وصل می­شوند. اسلاگ یا همان نامک به­صورت اختصاصی قابل نمایش هستند.

 Sulg  url چیست

فراموش نکنید که به این بخش­ها نمی­توان بی­تفاوت بود و سرسری از آن عبور کرد زیرا بخش مهم و اصلی برای ربات­های گوگل است که صفحه شما را بتواند بفهمد و درک کند. از این طریق توجه ربات گوگل را متوجه صفحه خود می­کنید و جلب رضایت گوگل و کاربر  یعنی بدست آوردن رتبه و یک جایگاه خوب در موتور جستجو است.

بهینه سازی slug

چندین مورد برای بهینه سازی وجود داردکه چند مورد را برای بررسی ذکر می­کنیم.

 از کلمات ممنوعه استفاده نشود

کلماتی که حرف اضافه­دار هستند، مانند به، با، از، را و… . همچین کلماتی در نامک شما نیاید خیلی عالی می­شود. چون شما باید نهایت استفاده  را ببرید. تعداد کلمات کم باشد و در همین حال جامع باشد، تا موتور جستجو بیشترین کاربران را به سمت سایت شما هدایت کند.

تمرکز بر کلمه کلیدی

همان­طوری که گفتیم نامک شما باید کوتاه اما مفید و کامل باشد، زیرا در سئو شما نقش مهمی می­گذارد پس همچین موضوعی را دست کم نگیرید. مهم­ترین کاری که در بهینه سازی انجام می­شود؛ خلاصه کردن و تمرکز روی کلمه کلیدی برای نامک می­باشد. همیشه این سه مورد را در نظر بگیرید.

اگر یک کاربر با یک slug جذاب وارد سایت شما شده و ببیند که اطلاعات صفحه شما هیج ربط و شباهتی با نامک شما ندارد، بدون هیچ درنگی زبانه مرور گر خود را بسته و اگر مجدد آدرس سایت شما را ببیند  به هیچ وجه وارد سایت شما نمی­شود.

جمله آخر

از ویژگی­‌های sulg گفته­ایم که باید کوتاه و کامل باشد تا دسترسی را راحت­تر کند. هر صفحه بخصوص خودش است. گوگل هم از طریق شناخت نامک شما و درک مطالب شما کاربران زیادی را به سمت سایت هدایت می­‌کنند.

 

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس، آرزو یوسفی

2020-12-24T20:49:02+03:30

ثبت ديدگاه