• کلید واژه در محتوای سئو شده

کلمات کلیدی در محتوا سئو چیست؟

همراه شماییم تا در مورد کلمات کلیدی در محتوا «کلیدواژه»  بیشتر توضیح دهیم. تا بدانید در کدام قسمت متن و با توجه به درصد مشخص شده تا چه درصدی می‌توان از کلمات کلیدی استفاده کرد تا محتوایی درست، خلاقانه وهدفمند داشته باشیم.

معمولا محتوا نویس‌­ها قبل از نوشتن یک محتوا، کلمه­های کلیدی محتوا خود را پیدا می­کند. اما اگر چندین مقاله راجع به یک موضوع بنویسند چه؟ آنوقت باید چه کنند؟ عبارات کلیدی یکسان برای مقاله­ها در نظر بگیرند؟ اگر این کار را انجام بدهند که عبارت کلیدی شبیه به هم است و مطاب مشابه و یکسانی را داشته باشید گوگل هم تشخیص کپی بودن را می­دهد و مقاله را در اواخر صفحه می­گذارد. یا مطالب شما کم ارزش می­شود. خب دیگر این زحمات فایده­ای ندارد. برای اینکه محتوایی جذاب و خلاقانه­ای داشته باشید همراه ما باشید تا تَک­تَک این مسائل بررسی شود.

اثر کلمات کلیدی در سئوی محتوا

همان ­طور که توضیح داده­ایم، کلمات کلیدی، بسیار برای سئو دارای اهمیت است. از طریق کلمات کلیدی، موتورهای جستجو می­توانند سایت را بررسی کرده و رتبه آن را انتخاب کنند. اصلی­ترین و مهم­ترین مرحله در بهینه سازی سایت انتخاب کلمات کلیدی می­باشد، این کار باعث موفقیت شما می­شود و با به­کار گیری کلمات کلیدی مناسب می­توانید رتبه مناسبی را در نتایج جستجو در گوگل بدست آورید. سعی کرده­ایم اهمیت کلید واژه رو برای شما شرح دهیم. حال درباره تاثیر کلمات کلیدی در سئو صحبت کنیم؛

کلمه کلیدی در محتوا و سئو

برای اینکه رتبه و جایگاه سایت شما عالی باشد، باید از کلمه یا عبارت­‌هایی در سئو سایت خود استفاده کنید تا جستجوگر گوگل از طریق این کلمه­‌ها  محتوای شما را به نمایش بگذارد. دوست دارید بدانید تاثیر کلمات کلیدی در سئو در سایت شما تا چه مقدار است؟ کلمه­های کلیدی می­تواند ترکیبی باشد و هم به صورت تکی باشد. اگر از طرف چند کارفرما به شما یک موضوع پیشنهاد شده، باید تمام تلاش خود را برای کیفیت در محتوا و انتخاب کلید واژه صحیح و متفاوت انجام دهید در غیراین­صورت گوگل امتیازی به متن شما نمی­دهد و تمام محتواها بدون بازدید و در صفحات آخر قرار می­گیرد. زیرا تلاش ما بر این است که بتوانیم محتوای خود را درصفحه اول و در جایگاه و رتبه اول قرار دهیم درسته؟

در کدام قسمت متن می توان از عبارات کلیدی استفاده کرد؟

برای اینکه تاثیر کلمات بر سئو را درک کنید، باید بدانید در چه بخش­های از سایت خود باید استفاده کنید. اولین جایی که باید از کلمه کلیدی استفاده کنید عنوان محتوا می­باشد. پس حواستان باشد زمانی که می­خواهید محتوایی تولید کنید، کلمه کلیدی را در عنوان آن محتوا حتما به­کار ببرید. بخش بعدی استفاده از کلمه کلیدی در محتوا می­باشد. در محتوای خود می­توانید چند بار از کلمه کلیدی مورد نظر استفاده کنید. شما برای اینکه بتوانید رتبه و جایگاه مناسبی در جستجو گوگل بدست بیاورید می­توانید در عنوان­های فرعی سایت استفاده کنید. دیگه متوجه شده­اید که این کلمات کلیدی برگ برنده شما هستند.

انواع کلمات کلیدی

کلمه کلیدی می­تواند چند حرفی باشد ویا چند کلمه، یا حتی جمله باشد. معمولا عبارات تک کلمه­ای خیلی سخت­تر هستند زیرا دیگه یک موضوع رقابتی پیش می­آید و سخت­تر می­توان به صفحه اول در گوگل راه پیدا کرد. به این نوع کلمات. کلمات کلیدی تک سیلابی می­‌گویند.

شما می­توانید از تک سیلابی یا دو، سه، چهار و… استفاده کنید. اما باید بدانید که کاربر معمولا دنبال ساده­ترین راه برای رسیدن به هدف خودش است. کم پیش می­آید که کاربر یک جمله طولانی را در گوگل سرچ کند. به نظر شما در ایام عید نوروز ، چه تعدادی از مردم برای دانستن وضعیت هوا، «هواشناسی» را سرچ می­کنند وچه تعدادی «پیش بینی آب و هوای ایران در طول این هفته» را سرچ می­کنند؟ امیدوارم با این مثال منظور خود را رسانده باشم.

 تا چه حد می‌توان از عبارات کلیدی استفاده کرد؟

متخصصان سئو بر این باورند که تراکم کلمه کلیدی در هر متنی باید بین 1 تا 3 درصد کل متن باشد. یعنی به ازای هر صد کلمه یک تا سه بار استفاده شود! اما ریسک نکنید و حد وسط را در نظر بگیرید. برای مثال در یک محتوای 1000 کلمه­ای 15 بار کلمه کلیدی تکرار شود کافیست.

اگر می­‌خواهید به­صورت خیلی دقیق چگالی کلمه را که در ادامه توضیح می­دهم بدانید. با استفاده از این فرمول تراکم کلمه کلیدی را پیدا کنید. 100*(nkr/tkn) در این فرمول nkr تعداد دفعات تکرار کلمه کلیدی در متن است. Tkn تعدادکل کلمه به­کار گرفته شده در متن است. پس تعداد کلمه کلیدی تقسیم بر تعداد کل کلمه ضربدر 100. همان­طور که قبلا اشاره کردم اگر تعداد کلمه کلیدی  در یک صفحه بیش از اندازه باشد، آن صفحه از طرف موتور جستجو حذف خواهد شد.

چگالی کلمات کلیدی

خب تا اینجا  به اهمیت عبارات کلیدی پی بردید و متوجه شده­اید موضوع تا چه حد رقابتی می­باشد. حال باید از کلمات کلیدی به نفع خودمان بهره ببریم. می­دانید که موتورهای جستجو به کلمات کلیدی حساس هستند و صفحاتی که این کلمات را داشته باشد به کاربر خود پیشنهاد می­دهد. اما اگر بیش از اندازه استفاده کنید از سمت موتورهای جستجو جریمه خواهید شد. چگالی همان چیزیست که می­تواند یک محتوا را ارزشمند یا از طرف  موتور جستجو جریمه کند! یک تعریفی هم از چگالی داشته باشیم؛ به درصد عبارات کلیدی در یک متن نسبت به کل متن، چگالی کلمه کلیدی گفته می­شود. اگر درصد عبارات بالاتر از حد باشد متن شما مصنوعی جلوه داده می­شود. انگار به عمد آن عبارات را به­کار می­برید

نحوه توزیع کلمات کلیدی

تراکم کلمات کلیدی خیلی مهم است، اینکه چند بار  و در کدام قسمت متن استفاده شود. یادتان باشد که محتوا پادشاه است! چون از نظر یک کاربر و گوگل محتواست که بسیار مهم است.  برای این‌که بهترین نتیجه را داشته باشید  با رعایت تراکم کلمه کلیدی، می­توانید  در بخش­‌های زیر استفاده کنید:

عنوان صفحه

همان نوشته­ای که کاربر دنبالش است را در عنوان مطلب بیاورید

url سایت

بالخره هر سایتی برای کسب‌و‌کاری خاص طراحی شده است. بهتر است کلمه کلیدی در آدرس آن باشد.

تگ h1

­هدینگ یک مهم­‌ترین تگ بین هدینگ­‌هاست. می­‌توانید از کلمه کلیدی در این بخش استفاده کنید.

محتوای اصلی

محتوا همان چیزیست که کاربر برای خواندنش به سایت آمده است. در متن اصلی لازم است که تراکم کلمه کلیدی رعایت شود. یعنی نه زیاد باشد نه کم باشد.

لینک داخلی سایت

شما قرار است از طریق لینک­‌های داخلی مطالبتان را به هم مرتبط کنید. سعی کنید در عوان لینک از کلمات کلیدی استفاده کنید.

سخن آخر

موتورهای جستجو بر اساس کلمات کلیدی که کاربر جستجو می­‌کند تا محتوای مناسب را به نمایش بگذارد. بنابراین محتوا از لحاظ ارزشمند بودن طبقه بندی می­‌شود. که مواردی مثل: کپی نبودن، خوانا نبودن، تراکم کلمات کلیدی در محتوا و دیگر معیارها طبقه بندی می­شود. برای اینکه کسب­وکارها دیده شوند نیاز دارند تا از کلمات کلیدی مخصوص خود  بهره ببرند. سئو بر اساس همین کلمات کلیدی و دیگر روش­ها سعی می­کند تا محتوای وب‌سایت­‌ها را به کاربرانی که جستجو می­‌کنند  نشان دهد. بنابراین تلاش خود را برای  تولید محتوای کاربر پسند انجام دهید.

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس، آرزو یوسفی

2020-12-24T20:43:28+03:30

ثبت ديدگاه