چند نکته سئو بر حسب تجربه

در این صفحه قصد دارم هر زمان که نکته ای از سئو رو اجرا کردم و جواب داد بنویسم. تا هم برای خودم بمونه و هم باقی دوستانی که گذرشون به این صفحه افتاده بخونند. شاید این تجربه ها به مرور تاریخ انقضاشون بگذره یا برای یه سایت جواب بده و برای دیگری جواب نده با این حال شما حق انتخاب دارید که ببینید بدردتون خواهند خورد یا نه!

نکته ای که در رابطه با این نکات سئویی هست اینه که من تجربه های قبلیم رو اضافه نمیکنم. یعنی اینجوری نیست که بشینم ببینم چی یاد گرفتم و بنویسمشون! هر لحظه یهو جرقه زد میام و اضافه میکنم. ضمن اینکه این نکات رو شماره گذاری میکنم. در نتیجه هر چی شماره اون نکته بیشتر باشه جدید تر خواهد بود. به احتمال زیاد هم نکته ای رو پاک نمیکنم مگر اینکه خیلی عجیب و غریب به نظر برسن.

1- به جای کلید واژه سوال پیدا کنید!

اولین نکته ای که میخوام در مورد سئو بگم اینه که به جای کلید واژه های کوتاه و طولانی، سوالات پرسیده شده رو پیدا کنید و براشون مقاله تهیه کنید. همه ما برای سئوی سایت شروع به پیدا کردن کلمات کلیدی می‌کنیم. ولی تجربه به من نشون داده که این عبارات کلیدی به اندازه سوالاتی که پرسیده میشن کلیک ندارند. ممکنه شما برای یک عبارت کلیدی یه مقاله بلند بالا بنویسید ولی وقتی مستقیما همون سوالی که هست رو در عنوان قرار میدید کلیک بیشتری می‌خورید.

در مورد کلید واژه قبلا چند تا مقاله در همین سایت قرار دادم. اگر دوست داشتید میتونید این مقالات رو هم مطالعه کنید:

2- کوتاه بنویسید !

این تجربه ای نیست که بخوام توصیه اش کنم. دروغ چرا خیلی هم جواب نگرفتم ازش ولی اگر بودجه محدود دارید، سوالاتی که خیلی ریز هستند رو انتخاب کنید و بهشون جواب کوتاه بدید. در اوایل تاسیس سایت این موضوع به رشد سریع سایتتون کمک میکنه. مشکلی که پیش میاد اینه که احتمالا سایت رو خیلی تخصصی جلوه نمیده و وقتی وارد رقابت با سایت های قدر میشید خیلی اثر بخش نخواهد بود. اون موقع به جای چند مقاله کوتاه یک مقاله بلند بالا بنویسید و این مقالات کوچیک رو بهش ریدایرکت کنید.

در رابطه با نوشتن محتواها توصیه میکنم مقاله زیر رو هم به نظری بندازید. شاید چیزای مفیدی براتون داشته باشه. 🙂

 

توسط |2022-11-27T11:20:35+03:30نوامبر 27th, 2022|سئو|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

من همیشه قبل از نوشتن هر متنی به این فکر میکنم که چه کسی قرار هست این مقاله رو مطالعه کنه؟ و جالبه که اصلا حوصله این رو ندارم که برای گوگل محتوا رو سئو کنم! یک سری فاکتور های اولیه رو رعایت میکنم و محتوا رو منتشر می‌کنم. بلکه در سال های آینده که کمی وقت داشتم برگردم و مقالات رو بر اساس سئو بنویسم که رتبه بگیرند! کلا هم سیاست من در نوشته این هست که مختصر و مفید بنویسم که مخاطب سریع جواب رو بگیره بره!!! خب زمان توی این دنیا از هر چیزی با ارزش تره ... :)

ثبت ديدگاه