• سئوی تصاویر

معرفی سایت‌های پرکاربرد برای کاهش حجم تصاویر بدون افت کیفیت

حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که برای مقاله‌ی مورد نظر خود به تصویر خاصی احتیاج دارید. فشرده‌سازی تصاویر کار آسانی نیست. زمانی که شما یک عکس را فشرده می‌کنید توقع دارید که هم کیفیت عکس کاهش نیابد و هم حجم تصویر کاهش یابد. اکثر مواقع با فشرده کردن تصویر و کوچکتر کردن اندازه‌ی آن، تصاویر کیفیت خود را از دست می‌دهند. سایت‌های مختلفی در اینترنت وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید عکس‌های خود را بدون افت کیفیت فشرده کرده و حجم آن‌ها را کاهش دهید. در این مقاله به معرفی چندین مورد از این سایت‌ها می‌پردازیم.

سایت‌های کاهش سایز عکس

اهمیت تصاویر در تولید محتوا بر کسی پوشیده نیست. عکس‌ها از یک سری نقاط تشکیل شده‌اند. به هریک از این نقاط پیکسل گفته می‌شود. هریک از این پیکسل‌ها ترکیبی از سه رنگ پایه قرمز، سبز و آبی هستند. در صورتی که بخواهید هریک از این پیکسل‌ها را ذخیره کنید نیاز به 3 بایت دارید. معمولا تصاویر بزرگ دارای میلیون‌ها پیکسل هستند و به همین دلیل است که حجم بالاتری دارند. برخی مواقع برای ارسال این تصاویر به دوستان خود به علت حجم بسیار زیاد آن‌ها دچار مشکل می‌شوید. برای رفع این مشکل می‌توانید اندازه و حجم عکس را بدون افت کیفیت آن کاهش دهید.

برای کاهش دادن حجم تصاویر خود نیازی به یادگیری فتوشاپ و یا نرم‌افزار دیگری ندارید. سایت‌های مختلفی در این زمینه وجود دارند که شما به صورت آنلاین می‌توانید تصاویر خود را در آنجا آپلود کرده و اندازه و سایز آن‌ها را کاهش دهید. این سایت‌ها ضمن کاهش سایز عکس، باعث افت کیفیت تصاویر نمی‌شوند. در ادامه چند سایت مفید در این زمینه آشنا می‌شوید.

در صورتی که مایل باشید می‌توانید برای ویرایش تصاویر خود مقاله “معرفی 6 سایت برتر فتوشاپ آنلاین و نحوه کار با آن‌ها” را نیز مطالعه کنید.

استفاده از Squoosh گوگل برای کاهش دادن حجم تصویر PNG

یکی از سایت‌های رایگان و آنلاین در گوگل سایت Squoosh است. حجم تصاویر PNG، JPEG، BMP، WebP را با استفاده از این سایت می‌توانید به راحتی کاهش دهید. برای کار با این سایت ابتدا به آدرس squoosh.app بروید. برای آپلود کردن تصویر خود در این سایت کافی است عکس خود را از سیستم بکشید و درون سایت رها کنید. همچنین برای اضافه کردن تصویر خود به این سایت می‌توانید select an image را بزنید و عکس خود را وارد سایت کنید.

سایت squoosh

سایت squoosh

پس از وارد کردن عکس خود صفحه زیر را مشاهده می‌کنید. در سمت چپ و پایین صفحه حجم اصلی عکس را می‌بینید. در سمت راست و پایین صفحه نیز می‌توانید میزان فشرده‌سازی عکس را مشاهده کنید.

فشرده سازی تصویر در سایت squoosh

فشرده سازی تصویر در سایت squoosh

این تنظیمات و فشرده‌سازی اتوماتیک که این سایت روی تصویر انجام می‌دهد توصیه می‌شود. در صورتی که قصد دارید تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید می‌توانید از قسمت کادر سمت راست و پایین صفحه استفاده کنید. در این کادر گزینه compress را بزنید. با استفاده از این گزینه می‌توانید فرمت مورد نظر خود را انتخاب کنید. طبق فرمت انتخاب شده می‌توانید کیفیت عکس مورد نظر خود را انتخاب کنید. برای تغییر اندازه عکس نیز باید باکس resize را تیک‌دار کنید و در کادر height و width اندازه‌های ارتفاع و عرض دلخواه خود را وارد کنید. پس از اعمال تغییرات دلخواه می‌توانید با کلیک روی فلش آبی در سمت راست صفحه عکس خود را دانلود کنید.

استفاده از سایت Compressnow برای کاهش حجم تصاویر

این سایت یکی از سایت‌هایی است که به شما این امکان را می‌دهد که عکس‌های با فرمت JPG, JPEG, GIF, PNG را که حداکثر 9 مگابایت هستند فشرده کنید. این سایت پس از گذشت 30 دقیقه عکس‌های شما را از سرور پاک می‌کند و جای نگرانی نیست. برای اینکار ابتدا به آدرس https://compressnow.com/ بروید. پس از ورود می‌توانید 1 الی 10 عکس را کشیده و در آن رها کنید.

محیط سایت Compressnow

محیط سایت Compressnow

بعد از وارد کردن تصویر، اهرمی که در وسط صفحه در بالا به رنگ نارنجی وجود دارد را انتخاب کرده و میزان دلخواه فشرده‌سازی را انتخاب کنید. سپس گزینه compress را زده و در کادر سمت راست تغییرات بوجود آمده در عکس خود را مشاهده کنید. برای دانلود عکس می‌توانید روی لینک download کلیک کنید. در تصویر زیر نمونه‌ای از عملکرد این سایت را مشاهده می‌کنید.

استفاده از سایت Compressnow برای کاهش حجم تصاویر

استفاده از سایت Compressnow برای کاهش حجم تصاویر

کاهش حجم عکس با استفاده از سایت Imagecompressor

کار با این سایت بسیار ساده است. با ورود به این ادرس https://imagecompressor.com/  می‌توانید عکس مورد نظر را کشیده و در سایت بیندازید. سپس این سایت بصورت خودکار عمل فشرده‌سازی را انجام می‌دهد.

کاهش حجم عکس با استفاده از سایت Imagecompressor

کاهش حجم عکس با استفاده از سایت Imagecompressor

کاهش حجم عکس سایت Imagecompressor

کاهش حجم عکس سایت Imagecompressor

کاهش حجم تصاویر با استفاده از سایت Reduceimages

یکی از سایت‌های آنلاینی که سایز و فرمت تصاویر را تغییر می‌دهد این سایت است. با ورود به ادرس https://www.reduceimages.com/ می‌توانید تصویر خود را آپلود کنید.

محیط کار سایت Reduceimages

محیط کار سایت Reduceimages

با توجه به تصویر بالا، پس از آپلود کردن عکس خود می‌توانید در کادرهای مرتبط طول و عرض دلخواه را وارد کرده و فرمت نهایی تصویر خود را از قسمت final format انتخاب کنید. همچنین در قسمت quality نیز می‌توانید کیفیت تصویر را بطور درصد وارد کنید. در بخش background color می‌توانید رنگ زمینه‌ی عکس را عوض کنید. در نهایت پس از اعمال تغییرات باید دکمه resize را بزنید.

تغییر سایز و حجم عکس با استفاده از سایت Simpleimageresizer

با استفاده از سایت http://www.simpleimageresizer.com/ شما می‌توانید حجم تصاویر خود را بی‌دردسر کاهش دهید. پس از ورود به سایت گزینه select image را بزنید و عکس خود را آپلود کنید. سپس دو گزینه برای شما نشان داده می‌شود. گزینه‌های Percentage و Dimensions برحسب درصد و یا بعد میزان حجم عکس را کاهش می‌دهد. توسط اهرمی که در زیر این دو گزینه وجود دارد می‌توان میزان فشرده‌کردن عکس را تعیین کرد. پس از انجام تغییرات resize را بزنید.

فشرده‌سازی تصویر بر حسب درصد و یا بعد Simpleimageresizer 

فشرده‌سازی تصویر بر حسب درصد و یا بعد Simpleimageresizer

کم کردن حجم عکس با سایت Picresize

برای کار با این سایت بصورت انلاین ابتدا به ادرس https://picresize.com/# بروید. عکس مورد نظر خود را در آن آپلود کنید.

محیط کار با سایت picresize

محیط کار با سایت picresize

سپس گزینه‌ی continue to edit picture را برای ادیت کردن عکس و اعمال تغییرات دلخواه بزنید. با پنجره‌ی زیر روبرو می‌شوید.

کم کردن حجم عکس با سایت Picresize

کم کردن حجم عکس با سایت Picresize

از طریق تنظیمات موجود در عکس بالا می‌توانید عکس را بچرخانید، افکت بدهید، فرمت خروجی دلخواه را برای عکس خود انتخاب کرده و کیفیت عکس را تغییر دهید. سپس در پایین صفحه گزینه‌ی im done,resize my picture را بزنید.

 

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس بیتا دانش‌پرور

توسط |2020-12-24T20:39:17+03:30نوامبر 28th, 2020|تصاویر محتوا, سئوی داخلی|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

ثبت ديدگاه