• کلمات کلیدی

کلمات کلیدی را در کجای محتوا قرار دهیم؟

کلید واژه یا کلمات کلیدی در کجای محتوا باید قرار بگیرد تا سئوی محتوای بهتری داشته باشیم؟ اکثر شما می‌دانید که کلمه کلیدی چیست. ولی آیا به تحلیل این موضوع پرداخته اید که چگونه از کلمات کلیدی بهره ببریم تا سریع تر نتیجه بگیریم؟ در این مقاله قصد دارم محتوا استفاده از کلید واژه را شرح دهم. بسیار مهم است که بدانیم کلمات کلیدی را دقیقادر کدام قسمت های متن و در کجای هر قسمت استفاده کنیم. امیدوارم بتوانم مقاله خوبی ارائه دهم.

کلید واژه عنوان محتوا

اولین و مهم ترین بخشی که کلمه کلیدی باید در آن استفاده شود، عنوان محتوا است. مهم ترین اصل محتوا این است که جذاب باشد و مخاطبان مورد هدفش را به خود جلب کند. اما استفاده از کلمه کلیدی به گوگل کمک می‌کند که موضوع متن را سریع تر شناسایی کند. جالب اسا بدانید که هر چه کلمات کلیدی شما به ابتدای عنوان نزدیک تر باشد گوگل راحت تر موضوع را درک خواهد کرد. در نتیجه مقاله شما را در جایگاه بهتری قرار خواهد داد. پس:
کلمات کلیدی را در ابتدای عنوان خود قرار دهید.

کلمات کلیدی متا دیسکریپشن

متا دیسکریپشن یا متای توضیحات، توضیحی یک و نیم خطی است که با هدف کنجکاو کردن مخاطب نوشته می‌شود. وجود کلید واژه در آن از ضروریات سئو محتوای شماست. اما در کجای آن از کلمات کلیدی خود استفاده کنیم؟ چند با از کلمه کلیدی استفاده کنیم؟ به چه صورت به استفاده‌ام کلید واژه در متا دیسکریپشن محتوا بپردازیم؟
سعی کنید کلمات کلیدی را در اول متا دیسکریپشن خود قرار دهید. کلمات اولیه این یک و نیم سطر بسیار مهم هستند. بیش از دو بار ار کلمات کلیدی استفاده نکنید چرا که خم خوانایی آن را کسل کننده می‌کند و از جذابیت آن می‌کاهد و هم گوگل شک می‌کند که مبادا شما برای گول زدن آن مدام از کلید واژه استفاده کرده‌اید!

اما چگونه آن را در متن متای توضیحات خود جای دهیم؟

با پرسیدن سوال مخاطب خود را به فکر وادار کنید. در ذهن او سوالی ایجاد کنید که برای یافتن آن به مقاله رجوع کند. منظور این است که برای نوشتن متن متا دیسکریپشن، میتوانید با یک سوال شروع کنید. از مخاطب بپرسید که آن کلید واژه را میشناسد یا نه؟ برای مثال اگر متن شنا در مورد «کلمه کلیدی» است، متای خود را این گونه آغاز کنید: “کلمه کلیدی چیست؟” یا “کلمه کلیدی را در کجای متن استفاده کنیم؟” یا “کلید واژه و کلمه کلیدی چه تفاوتی با هم دارند؟
جوری بنویسید که متن خوانا و روان باشد. کلید واژه ای که در متن متادیسکریپشن خود بکار میبرید نباید مانند یک وصله ناجور در متن قرار بگیرد. از جملات معنادار استفاده کنید،

کلمات کلیدی در هدینگ های محتوا

از دیگر مواردی که کلمات کلیدی باید استفاده شوند هدینگ های محتوا است. اینکه چند هدینگ دارید مهم نیست. (تعداد هدینگ ها با توجه به مجموع تعداد کلمات مقاله تعیین می‌شود و موضوع بحث ما نیست) اما باید بدانیم که در ۳/۴ هدینگ های خود، کلمات کلیدی را جای دهیم.

کلمات کلیدی در داخل متن

کلمات کلیدی باید به صورت پراکنده در کل متن قرار گیرند. ولی در کجا باشند تا تاثیر گذار تر واقع شوند؟
اگر کلمات کلیدی را در اول پاراگراف هایی که بعد از هر هدینگ شروع می‌شود، قرار دهید، بازدهی بالایی خواهید دید. این موضوع در اولین پاراگراف متن جدی تر خواهد بود.
  • کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن

اولین پاراگراف متن را با کلمات کلیدی خود آغاز کنید. برای اینکه سئوی محتوای قدرتمندی داشته باشید سعی کنید تا از دو کلمه کلیدی در پاراگراف اول متن بهره بگیرید. اینکه با فاصله استفاده شوند یا چسبیده به هم خیلی موضوع مهمی نیست ولی بر اسا تجربه من، اگر اولی را در شروع متن قرار دهید و دومی را در اواسط پاراگراف، بهتر خواهد بود.
  • کلمات کلیدی انتهای محتوا

عموما در هدینگ آخر محتوای خود خلاصه ای از کل متن را جای میدهیم. جالب است بدانید که استفاده از کلمات کلیدی در پاراگراف های این هدینگ )خصوصا که اگر هدینگ آخر «سخن آخر، کلام آخر و …» باشد)، از ضروریات سئوی محتوای شماست.

آیا استفاده از کلمات کلیدی در URL ضروری است؟

استفاده از کلمات کلیدی در URL برای زبان فارسی موضوع پیچیده ای است. سئوکاران حرفه ای از کلمات فارسی در URL خود استفاده نمی‌کنند. در نتیجه به خودی خود ار کلمه کلیدی در این بخش استفاده نمی‌شود. ولی توجیه این افراد این است که گوگل به قدری باهوش شده است که اگر ترجمه انگلیسی کلمات کلیدی را در URL قرار دهیم، متوجه شود. با این حال تجربه شخصی من این است که اگر کلمات کلیدی را عینا در قسمت نامک قرار دهیم به سرعت بهبود سئو محتوا کمک خواهد کرد. بین این دو مورد باید به اولویت خود نیز توجه کنید. اگر فکر میکنید که لینک محتوای در شبکه هایاجتماعی قرار خواهد گرفت، از کلمات فارسی به هیچ عنوان استفاده نکنید.

نوبت شماست

در مورد نحوه استفاده از کلمات کلیدی و جایگاه قرار گیری آن ها در محتوا صحبت کردیم. من در هنگام نوشتن محتواها تمام تلاش خودم را میکنم تا هر چه که میدانم را بدون خسیسی به اشتراک بگذارم. آیا موردی هست که من ندانم یا فراموش کرده باشم؟ بسیار سپاسگزار خواهم بود که اگر آن را در قسمت نظرات برای من بیاورید.
از اینکه تا انتهای این مقاله را مطالعه کردید از شما سپاسگزارم. امیدوارم توانسته باشم اطلاعات مفیدی در زمینه جایگاه کلید واژه در محتوا به شما بدهم. هر سوالی در مورد مطالب این مقاله دارید، با مطرح کردن آن من را هم خوشحال خواهید کرد.
توسط |2020-12-25T18:48:59+03:30دسامبر 28th, 2020|کلمه کلیدی|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

من همیشه قبل از نوشتن هر متنی به این فکر میکنم که چه کسی قرار هست این مقاله رو مطالعه کنه؟ و جالبه که اصلا حوصله این رو ندارم که برای گوگل محتوا رو سئو کنم! یک سری فاکتور های اولیه رو رعایت میکنم و محتوا رو منتشر می‌کنم. بلکه در سال های آینده که کمی وقت داشتم برگردم و مقالات رو بر اساس سئو بنویسم که رتبه بگیرند! کلا هم سیاست من در نوشته این هست که مختصر و مفید بنویسم که مخاطب سریع جواب رو بگیره بره!!! خب زمان توی این دنیا از هر چیزی با ارزش تره ... :)

ثبت ديدگاه