• بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام

بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام چه ویژگی های دارد ؟

بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام چه ویژگی های دارد ؟

در این بخش می‌خواهیم بدانیم که بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام چه ویژگی های دارد و چگونه باید آن را بنویسیم

بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام مثل اولین باری است که با یکی آشنا می‌شوید و با او چند کلمه‌ای حرف می‌زنید. اگر بتوانید در همان اولین بار، طرف مقابل را جذب کنید، برنده خواهید بود وگرنه بازگشت او و هم‌کلام شدن دوباره‌ی او با شما بسیار بعید خواهد بود. قسمت بیوگرافی اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که با 150 کاراکتر خود را توصیف کنید. شما می‌توانید در این زمین بازی کوچک از ایموجی، خط تیره، حروف و کلمات استفاده کنید. اما بیوگرافی حرفه ای چگونه نوشته می‌شود و چه ویژگی هایی دارد ؟

برای نوشتن بیوگرافی اینستاگرام، پیج‌های اینستاگرام را به دو بخش تقسیم می‌کنیم و در مورد هر کدام از آن‌ها نکاتی را خواهیم آورد. اما این دو گروه کدام‌ها هستند؟

  • بلاگرها
  • اینفلونسرها

نحوه نوشتن بیوگرافی اینستاگرام پیج شخصی و بلاگر‌ها

نحوه نوشتن بیوگرافی اینستاگرام پیج شخصی و بلاگر‌ها بسیار ساده است، قانون این است: “خودت باش!”

یک بلاگر، هر فردی است که از اینستاگرام به عنوان زمین بازی تفریحی خودش استفاده می‌کنید. تقریبا همه‌ی ما بلاگر های کوچک و بزرگی هستیم که جامعه‌‌ی اینستا را تشکیل داده‌ایم. چه کسی که عکس فرزند خودش را در پیج شخصی‌اش منتشر می‌کند، چه فردی که از گشت و گذار‌ها و کارهای خودش عکس و فیلم منتشر می‌کند، چه با 150 فالور چه با چند صد هزار نفر یا حتی چند میلیون نفر، همه و همه بلاگر محسوب می‌شوند. همه‌ی این افراد هم در بخش بیوگرافی خود متنی را .منتشر می‌کنند که باید بیانگر خودشان و علایقشان باشد

در اینستاگرام هر وقت خود واقعیتان باشید، جذاب‌تر به نظر خواهید رسید

برای همین هم در این گونه از پیج‌ها قانون خاصی برای بهتر نوشتن بیوگرافی وجود ندارد جز این‌که ظاهر زیبایی داشته باشد و این ظاهر زیبا را می‌توان با ایموجی‌ها، فونت های جذاب نوشتن متن در اینستاگرام و فاصله گذاری های مناسب ایجاد کنید.

نوشتن بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام برای پیج کاری و اینفلونسر‌ها

برای نوشتن بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام برای پیج کاری و اینفلونسر‌ها یک سری کارهای اساسی و ریزه کاری‌هایی وجود دارد که بهتر است آن‌ها را بدانید و عملی کنید. اما قبل از آن، باید بگوییم که منظور ما از اینفلوانسر و پیج های کاری، پیج‌هایی هستند که به صورت خاص بر روی یک موضوع تمرکز دارند و به مخاطبانشان چیزی یاد می‌دهند، معرف شرکتی هستند یا محصولی عرضه می‌کنند. اگر که همچین پیجی دارید، برای نوشتن بیوگرافی حرفه ای اینستاگرام این نکات را در نظر داشته باشید.

  • کلید واژه‌های مربوط به شغل و حرفه‌ی کاری‌تان را بنویسید. (تا اگر کسی آن ها را سرچ کرد پیج شما هم برای خاطب نشان داده شود.)
  • اگر خدمتی را ارائه می‌دهید که در شهر خاصی است (مثلا باشگاه بدنسازی دارید یا مغازه و شرکتی دارید و … ) حتما نام شهر خودتان را هم در بیوگرافی بنویسید. (تا مخاطبان راحت‌تر بتوانند شما را پیدا کنند)
  • سعی کنید نام حرفه‌ی خود را به صورت فارسی و انگلیسی (هر دو) در بیو خود جای دهید ولی این کار را به صورت نا محسوس انجام دهید (مثلا اگر که مربی باشگاهی هستند می‌توانید به این صورت عمل کنید:

 

  • یادتان باشد که بیورافی اینستاگرام بخشی از ظاهر شماست، مانند وقتی که برای بیرون رفتن تیپ می‌زنید! پس در شکل ظاهری آن دقت کنید و با ایموجی و فونت‌های خاص و فاصله‌گذاری مناسب آن را زیبا سازید.
  • بیوگرافی شما می‌تواند نشان دهنده‌ی شخصیت، اهداف و یا فرهنگ کاری ( یا سازمانی) شما باشد.
  • این‌که نحوه‌ی برقراری مخاطب با خودتان را در اختیارش قرار دهید، نشان دهنده ارزش گذاری به مخاطبتان است (البته این به شرطی است که شما به دایرکت‌های خود پاسخ نمی‌دهید و “شماره تلفن” یا “تایم کاری” خاص خود را دارید و … )

سخن آخر

به جز بیوگرافی، بخش‌های دیگری همچون name، website و … هم در زیر تصویر اینستاگرام شما قابل مشاهده هستند، حتما به آن‌ها نیز توجه کنید. در بخش name نام واقعی یا نامی که می‌خواهید با آن شناخته شوید را قرار دهید (به هیچ عنوان از عبارات بی معنی استفاده نکنید). در بخش website، حتی اگر وبسایتی ندارید از لینک دیگر شبکه‌های اجتماعی‌تان (مانند فیسبوک و کانال تلگرام و لینکدین و … ) استفاده کنید. این قابلیت‌ها به شما برای “هرچه بهتر دیده شدن” کمک خواهند کرد.

 

 

 

توسط |2020-05-30T12:45:42+03:30می 30th, 2020|اینستگرام|بدون ديدگاه

درباره نویسنده :

من همیشه قبل از نوشتن هر متنی به این فکر میکنم که چه کسی قرار هست این مقاله رو مطالعه کنه؟ و جالبه که اصلا حوصله این رو ندارم که برای گوگل محتوا رو سئو کنم! یک سری فاکتور های اولیه رو رعایت میکنم و محتوا رو منتشر می‌کنم. بلکه در سال های آینده که کمی وقت داشتم برگردم و مقالات رو بر اساس سئو بنویسم که رتبه بگیرند! کلا هم سیاست من در نوشته این هست که مختصر و مفید بنویسم که مخاطب سریع جواب رو بگیره بره!!! خب زمان توی این دنیا از هر چیزی با ارزش تره ... :)

ثبت ديدگاه