• مفهوم ساختار محتوا

مفهوم ساختار محتوا در html

ساختار محتوا چیست؟

ساختار محتوا به خواننده کمک می­‌کند تا درکی صحیح از محتوای شما به­دست آورد. چون اگر محتوا ساختار نداشته باشد خواندن را برای خواننده سخت می­کند. بنابراین یک جارچوب برای نوشت خود در نظر بگیرید تا در زمان صرفه جویی کنید هم از تناقض­های متن جلوگیری کنید.

مفهوم ساختار محتوا در حقیقت سال­هاست به صورت متداول در تگ­های html که اعضای تشکیل دهنده سایت­ها هستند استفاده می­شود. در مورد تگ­های هدینگ در محتوا صحبت می­کنیم که به سر تیتر نیز شهرت دارند. در ادامه مفهوم ساختار محتوا را لیست کرده­ایم تا به شما نشان دهیم:

  • Heding2
  • Heding3
  • Heding3
  • Heding4
  • Heding2

جیزی که در این لیست مشاهده کرده­اید مفهوم ساختار محتوا را در html می­رساند. اکثر متن­ها و مقاله­ها از این ساختار استفاده می­کنند که ساختار محتوا از امکانات html است، اما روش­های جدیدی هم در این سال­های اخیر معرفی شده که استفاده درست از آن­ها باعث بالا رفتن رتبه شما در گوگل می­شود.

تقسیم بندی هر مبحث در مفهوم ساختار محتوا

اگر متن شما ممکن است طولانی شود آن را به صورت زیر مجموعه­ای تقسیم کنید. برای بخش­های بزرگ­تر تگ2 و سپس برای زیر مجموعه­ها از تگ3 استفاده کنید البته گاهی اوقات به h4 هم نیاز پیدا می­کنید که در صورت نیاز می­توانید استفاده کنید.

محتوا را به 3 بخش تقسیم کنید

هر مقاله باید سه بخش اصلی داشته باشد:

1.      مقدمه

می­توانید با یک سوال یا یک ابهام شروع کنید. مقدمه یک یا دو پاراگراف است که به خواننده آمادگی می­دهد. کاربران برای ادامه یک محتوا به مقدمه مطلب توجه می­کنند و تصمیم به ادامه می­گیرند، بنابراین تمام توانایی خود را در نویسندگی این بخش به کار بگیرید تا مخاطب متوجه شود که نیازش برطرف خواهد شد.

2.      متن اصلی

متن اصلی باید دارای ساختار پله­ای باشد. اگر کل متن را بدون تیتر تنظیم کنید شکست خواهید خورد. زیرا کاربر عادت دارد با توجه به تیتر متن را بخواند و اگر تیتر جذابی نداشته باشید مطلب آن بخش را رها می­کنند.

3.      سخن پایانی

باید خلاصه­ای از آنچه را که در مطلب خود نوشته­اید را در این قسمت بیاورید. از اضافه گویی  و حرف­های جدید بپرهیزید و خلاصه­وار به مطالب اصلی اشاره کنید. توجه داشته باشید اصولا این بخش یک پاراگراف است.

رعایت این ساختار سه بخشی به خواننده کمک می­کند تا با مطالب شما ارتباط برقرار کند.

ادبیات در مفهوم ساختار محتوا

مفهوم زبان و ادبیات  چیزی است که در ساختار محتوا باید رعایت شود. باید توجه کنید واژه­ها در متن زود فهم هستند یا نه؟ کلمه باید در معنای حقیقی خودش استفاده شود تا خواننده برای فهمیدن آن زیاد از حد فکر نکند

سخن پایانی

در این مقاله به مفهوم ساختار محتوا اشاره کردیم. ساختار محتوا را در html مانند سر تیترها. گفته­ایم که متن باید شامل سه بخش باشد مقدمه، متن اصلی، نتیجه گیری، کاربرد واژه‌­های درست برای درک راحت مخاطب صحبت شده است.

 

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس، آرزو یوسفی

2020-12-24T20:49:15+03:30

ثبت ديدگاه