• سئوی تصاویر

معرفی 6 سایت برتر فتوشاپ آنلاین و نحوه کار با آن‌ها

 

حتما گاهی برایتان پیش آمده است که عکسی را با دوربین خود ثبت کرده‌اید و قصد دارید تغییراتی در آن ایجاد کنید. در صورتی که در کامپیوتر شما برنامه‌های ادیت و فتوشاپ عکس نصب نیست می‌توانید از سایت‌های مختفی برای فتوشاپ آنلاین عکس خود استفاده کنید. در ادامه به معرفی 6 مورد از سایت‌های فتوشاپ آنلاین که بصورت رایگان در اختیار کاربر قرار می‌گیرند پرداخته شده است.

  1. سایت فتوشاپ آنلاین Photopea

ابتدا به سایت https://www.photopea.com/ بروید. این سایت یکی از بهترین جایگزین آنلاین بجای فتوشاپ است و همه‌ی ویژگی‌های اصلی فتوشاپ را دارد. در این سایت می‌توانید با استفاده از ابزارها و ویژگی‌های مختلف تصاویر خود را ادیت و تنظیم کنید.

تصویری از محیط photopea

تصویری از محیط photopea

 

ابتدا می‌توانید گزینه‌ی new project را بزنید و یا تصویر مورد نظر خود را از قسمت open وارد محیط photopea کنید. در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که بعد از زدن پروژه‌ی جدید فتوپی به شما چند نمونه نشان می‌دهد که می‌توانید به دلخواه یکی را انتخاب کنید.

سایت فتوشاپ آنلاین Photopea

سایت فتوشاپ آنلاین Photopea

با استفاده از گزینه‌ی refine edge می‌توانید لبه‌ی تصاویر خود را ادیت کنید. با زدن این دکمه یک صفحه برای شما باز می‌شود و می‌توانید تغییرات دلخواه خود را در آن اعمال کنید و آنلاین این تغییرات را مشاهده کنید.

photopea

photopea

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید اندازه برس خود را می‌توانید انتخاب کنید. سه رنگ سفید، مشکی و خاکستری هر کدام کار بخصوصی را انجام می‌دهند. برای مثال رنگ سفید یک رنگی را اضافه می‌کند، رنگ مشکی یک رنگ را حذف می‌کند و رنگ خاکستری رنگ‌آمیزی را انجام می‌دهد.

در صورتی که می‌خواهید در پروژه‌ی خود لایه‌های مختلفی را تعریف کنید باید ابتدا به منوی file رفته و گزینه‌ی open and place را انتخاب می‌کنیم. با اینکار تصویر خود را می‌توان روی یک عکس دیگر با زمینه‌ی سفید و جدید قرار دهیم. برای مثال در تصویر زیر مشاهده می‌کنید که تصویر جدید بر روی تصویر قبلی قرار گرفته است.

قرار دادن یک لایه روی لایه دیگر در photopea

قرار دادن یک لایه روی لایه دیگر در photopea

 

یکی از برجسته‌ترین مزیت‌های این برنامه این است که می‌توان تصاویر را در هر فرمتی ذخیره کرد. همچنین می‌توان فرمت تصاویر را تغییر داد. در تصویر زیر فرمت‌های مختلف را مشاهده می‌کنید.

فتوشاپ سایتPhotopea

فتوشاپ سایتPhotopea

  1. سایت فتوشاپ آنلاین عکس Pixlr Editor

این سایت رایگان است و به‌راحتی می‌توان از آن برای اعمال تغییرات روی تصاویر استفاده کرد. یکی از معایبی که نسخه رایگان این سایت دارد تبلیغات زیاد آن است. در صورتی که می‌خواهید تبلغیاتی نداشته باشید می‌توانید نسخه‌ی pixlr pro را با قیمت 5 دلاری بخرید. محیط این سایت مشابه با نرم‌افزار فتوشاپ است و ابزاری مانند crop، smudge و اصلاح قرمزی چشم و … را دارد. برای استفاده می‌توانید به آدرس https://pixlr.com/editor/ بروید و عکس مورد نظر خود را باز کنید.

محیط سایت pixlr

محیط سایت pixlr

 

با استفاده از ابزارهایی که در سمت چپ صفحه وجود دارد می‌توانید رنگ، سایز و فیلتر تصویر خود را عوض کنید. همچنین می‌توانید عکس را برش داده و آن‌ را بچرخانید.

تنظیم رنگ و فیلتر عکس در pixlr

تنظیم رنگ و فیلتر عکس در pixlr

 

  1. فتوشاپ عکس در سایت Fotor

وبسایت فتوشاپ آنلاین fotor قابلیت ویرایش عکس‌های پرتره و لکه‌برداری و … را دارد. همچنین با استفاده از افکت آنلاین در این وبسایت می‌توان ویرایش چهره و بدن، ویرایش متن و … را به‌راحتی انجام داد. برای کار با این سایت به آدرس https://www.fotor.com/ بروید.

محیط کار با این سایت

محیط کار با این سایت

بعد از وارد کردن عکس خود در این سایت با صفحه‌ی زیر روبرو می‌شوید.

محیط سایت fotor بعد از وارد کردن تصویر در آن

محیط سایت fotor بعد از وارد کردن تصویر در آن

در سمت چپ صفحه ابزارهای مختلفی برای تغییر افکت و رنگ عکس، برش دادن و چرخاندن تصویر، وارد کردن فرم به عکس، نوشتن متن روی عکس و بسیاری تغییرات دیگر وجود دارد.

  1. سایت فتوشاپ عکس BeFunky

سایت آنلاین فتوشاپ عکس befunky بسیار شبیه به فتوشاپ بوده و کاربرپسند است. برای ویرایش عکس‌ها و ادیت و اعمال فیلترهای مختلف می‌توان از این سایت استفاده کرد. با رفتن به سایت https://www.befunky.com/ می‌توانید صفحه اصلی این وبسایت را که در تصویر زیر آمده است مشاهده کنید.

محیط سایت befunky

محیط سایت befunky

محیط سایت befunky

گزینه‌ی get started را زده و گزینه‌ی edit a photo را بزنید. همانند دیگر سایت‌ها در سمت چپ صفحه ابزارهای مختلف جهت ویرایش عکس را مشاهده می‌کنید. برای مثال در تصویر زیر گزینه‌های مختلف افکت‌های موجود را می‌توانید مشاهده کنید.

befunky

befunky

  1. سایت فتوشاپ عکس lunapic

با رفتن به آدرس https://www10.lunapic.com/editor/ و وارد کردن عکس خود در این سایت می‌توانید از گزینه‌ها، فیلترها و افکت‌های مختلفی استفاده کنید.

محیط سایت lunapic

محیط سایت lunapic

 

ابزارهای موجود در سمت چپ و بالای صفحه برای ادیت عکس مورد نظر

ابزارهای موجود در سمت چپ و بالای صفحه برای ادیت عکس مورد نظر

 

  1. سایت Ribbet

با استفاده از این سایت می‌توان از قابلیت‌های بی‌شمار آن برای ویرایش عکس بصورت آنلاین استفاده کرد. با استفاده از سایت می‌توانید افکت‌ها و قاب‌های مختلفی را برای عکس خود جستجو کرده و اعمال کنید. ابتدا به آدرس https://www.ribbet.com/app/?start_editing بروید و عکس خود را آپلود کنید.

محیط سایت فتوشاپ Ribbet

محیط سایت فتوشاپ Ribbet

 

در سمت چپ ابزارهای مختلفی را جهت اعمال فیلتر، برش دادن و … مشاهده می‌کنید که به‌راحتی قابل استفاده هستند.

نویسنده: دانشجوی محتوا نویس بیتا دانش‌پرور

توسط |2020-12-24T20:36:59+03:30نوامبر 20th, 2020|تصاویر محتوا|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه