• سئو (SEO) چیست و چه کاربردی دارد (به زبان ساده)

سئو (SEO) چیست و چه کاربردی دارد (به زبان ساده)

سئو چیست و چه کاربردی دارد؟ در این مقاله به زبان ساده و بدون هیچ بحث اضافه ای به موضوع سئوی سایت خواهم پرداخت. در انتها می‌توانید سوالات خود را در انتهای صفحه (بخش ثبت دیدگاه و سوالات) مطرح کنید.

سئو چیست؟

سئو (SEO = Search Engine Optimization) چیست ؟ SEO یا سئو یعنی یک سری فعالیت‌های که باید روی سایت انجام گیرد تا سایت شما برای موتورهای جستجو (به خصوص گوگل) بهینه شود. این فرآیندها و فعالیت‌ها سبب می‌شوند که سایت در موتورهای جستجو دیده شوند. بعلاوه این‌که کمک می‌کند که موتور جستجو سایت شما را زودتر از باقی سایت‌ها به مخاطب نشان دهد. اما چگونه؟

برای جواب به این سوال که ” سئو چیست ” خوب است به بررسی ساز و کار موتور های جستحو بپردازیم. در این خصوص از آن‌جایی که گوگل در ایران کارایی بالاتری دارد، ما به جای “موتورهای جستجو”، “گوگل” را مثال خواهیم زد.

موتورهای جستجویی مثل گوگل بر این اساس کار می‌کنند که بتوانند در کمترین زمان، بهترین نتیجه را به کاربران نشان دهند. این موتورهای جستجو ربات‌هایی دارند که با کمک آن ها ساختار و محتواهای سایت‌ها را بررسی می‌کنند. همچنین با کمک این ربات‌ها و الگوریتم‌هایی که برای آن‌ها در نظر گرفته‌اند، کاری می‌کنند که کاربران با جستجوی هر کلید‌واژه، بهترین سایت‌ها را در آن زمینه ببینند. در این زمینه مقاله الگوریتم های گوگل در سئو برای فهم بیشتر موضوع کمک خواهد کرد.

هرچه سایت بهتر سئو شود، امتیاز بالاتر و اعتبار بیشتری در گوگل بدست می‌آورد.

طبیعتا هرچه امتیاز و اعتبار سایتی در برابر گوگل بیشتر باشد، بهتر و راحت‌تر به رتبه‌های بالاتر در نتایج جستجوها دست خواهد یافت و در آن رتبه‌ها خواهد ماند. (ماندن و حفظ رتبه‌ها در گوگل، به اندازه بدست آوردن آن رتبه مهم است و این امر مستلزم سئوی مداوم سایت است.)

توضیح زیر در راستای این‌که “در عنوان این موضوع را مطرح کردیم که سئو چیست را به زبان ساده شرح دهیم”، آورده شده است.

سئو چیست به زبان ساده

به زبان عامیانه و خیلی ساده: ما سایت رو گوگل پسندش می‌کنیم. اینجوری گوگل وقتی از سایت ما خوشش بیاد، ما رو در صفحات اول و در لینک‌های بالاتر نشون میده. به همین کارهایی که انجام میدیم تا گوگل سایت ما رو مورد لطف خودش قرار بده، میگیم سئو! حالا این ترفندها چی هستند، موضوعی هست که توصیه میکنم این مقاله و مقاله‌هایی که بهش ارجاع شده رو مطالعه کنید تا همشون دستتون بیاد.

کاربرد های سئو

کاربرد های سئو چیست؟ در ادامه به پاسخ این سوال خواهیم پرداخت.

  • از یک زمانی به بعد افراد همه چیز را با کمک سرچ (در گوگل و سایر موتور های جستجو) پیدا کردند. اکنون در دوره ای هستیم که هر کسی برای هر کاری یک بار در گوگل سرچ می‌کند. این سرچ می‌تواند صرفا یک سوال ذهنی، درخواست خدمات و محصول و یا موضوعی خاص باشد. با کمک سئو می‌توان در نتایج جستجو ظاهر شد و کلیک و بازدید بیشتری گرفت.
  • کلیک و بازدید بیشتر به این معنی است که مخاطب برای رفع نیاز خود به سراغ شما آماده است. این امر سبب می‌شود که شما شناخته تر شوید. علاوه بر برندینگ این موضوع به فروش محصول و خدمات شما بسیار کمک می‌کند.

کاربرد سئو به زبان ساده

نتیجه سئوی سایت همین میشه که مشتری‌ها و مخاطبان ما، ما رو راحت‌تر پیدا می‌کنند. در نتیجه ما هم به برندینگمون کمک میشه و هم به فروش محصول و خدماتمون.

چرا باید از سئو استفاده کرد!؟

افرادی که صاحب کسب و کاری هستند و سایتی برای آن دارند، برای استفاده بهینه از امکانات سایت و دریافت مخاطب و مشتری، حتما باید آن را سئو کنند. سئوی سایت سبب افزایش ترافیک ورودی به سایت ور در نهایت فروش بیشتر محصول و خدمات می‌شود.

سایت سئو سده برای شما نقش تبلیغاتی را بازی می‌کند که سالانه برای آن هزینه می‌کنید. ضمن اینکه تبلیغات عمدتا شامل هزینه بسیار بالاست و عمر کوتاهی را دارد. ولی سایت سئو شده هزینه بسیار کمتری را دارد، مستقیما مخاطبان شما را هدف قرار می‌دهد و مدت زمان آن همیشگی است. ضمن اینکه هر چه جلوتر می‌روید اثرات آن را بیشتر می‌بینید و تاثیر آن بیشتر می‌شود.

هزینه کمتر و ماندگاری بیشتر تاثیرات سئوی سایت سبب شده است که افراد بسیاری آن را برای کسب و کار خود ضروری ببینند.

اگر سئو وب‌سایتی با روش‌های اصولی و درست انجام شوند و ادامه یابد، تا مدت‌ها اثرات مثبت آن در آن کسب و کار حس خواهد شد. بعلاوه در طولانی مدت در هزینه‌ها نیز بسیار صرفه جویی خواهد شد.

توسط |2021-12-11T13:18:49+03:30دسامبر 10th, 2021|سئو|بدون ديدگاه

ثبت ديدگاه